1. Strój szkolny

Strój szkolny codzienny dla klas I – VIII to: granatowy sweterek lub kamizelka z przyszytą, z lewej strony, tarczą szkoły. Pod sweterek powinny być zakładane jednobarwne koszule w stonowanej kolorystyce. Latem dopuszcza się noszenie błękitnych koszul z kołnierzykiem, z przyszytą, z lewej strony, tarczą szkoły. Błękitna koszula powinna być zapięta. Niedozwolone jest noszenie pod koszulą bluzek z długim rękawem. Niedopuszczalne jest również zakładanie na strój szkolny bluz lub szalików  itp.

Strój galowy dla klas I – III to:

  1. Dziewczęta – biała bluzka, kamizelka z przyszytą z lewej strony, tarczą szkoły, niebieska spódnica i białe rajstopy.
  2. Chłopcy – biała koszula, niebieska kamizelka z przyszytą, z lewej strony, tarczą szkoły, niebieska muszka, czarne lub granatowe eleganckie spodnie.
  3. Niedozwolone jest noszenie bluzek oraz spodni w innym kolorze niż podane wyżej.

Strój galowy dla klas IV – VI to:

  1. Dziewczęta – biała bluzka, kamizelka z przyszytą, z lewej strony, tarczą szkoły, niebieska spódnica i beżowe rajstopy.
  2. Chłopcy – biała koszula, niebieska kamizelka z przyszytą, z lewej strony, tarczą szkoły, granatowy krawat, czarne lub granatowe eleganckie spodnie.

Strój galowy dla klas VII – VIII to:

  1. Dziewczęta – granatowa spódnica, biała bluzka, chabrowa kamizelka z, przyszytą z lewej strony, tarczą szkoły beżowe rajstopy.
  2. Chłopcy – biała koszula, chabrowa kamizelka z, przyszytą z lewej strony, tarczą szkoły, granatowy krawat oraz czarne lub granatowe eleganckie spodnie.

2. Wizerunek ucznia klas I – VIII.

Strój ucznia powinien być schludny i estetyczny.

  1. Spodnie: długie o klasycznym lub sportowym kroju, bez dziur i rozcięć, dopuszczalne tzw. rybaczki lub spodenki nie krótsze niż do połowy uda.
  2. Spódnica nie krótsza niż do kolan.
  3. Obuwie bez obcasów, z gładką i miękką podeszwą.
  4. Włosy:
    1. fryzura czysta i zadbana, u dziewcząt włosy długie – spięte lub zaplecione (nie zasłaniają oczu i twarzy), u chłopców zaś: włosy krótkie, strzyżone w klasycznym stylu;
    2. fryzura  niewłaściwa, niepożądana w szkole: wskazująca na przynależność do subkultury, głowa ogolona częściowo, w całości lub we wzorki np. typu „irokez”, włosy farbowane, tapirowane, z pasemkami, z trwałą ondulacją i podobnymi upiększającymi zabiegami.
  5. Paznokcie: naturalne, zadbane, średniej długości, bez lakieru.
  6. Nakrycie głowy: na terenie obiektu szkolnego bezwzględnie zabrania się noszenia  wszelkiego typu nakryć głowy.
  7. Biżuteria: tylkou dziewcząt – kolczyki (jedna para kolczyków), z uwagi na bezpieczeństwo, niewielkich rozmiarów, wpięte tylko i wyłącznie w płatek ucha; małe pierścionki.
  8. Tatuaże: niedozwolone, nawet samoprzylepne.
  9. Makijaż: niedozwolony.
  10. Ubiór niewłaściwy, niepożądany w szkole to: zbyt odsłonięte ciało, tzn. bluzki, koszulki na ramiączkach, odkryty brzuch, ramiona, duże dekolty, odsłonięte plecy, spodnie opuszczone poniżej bioder. Strój ucznia nie może zawierać symboli śmierci, używek/narkotyków, emblematów i innych elementów identyfikujących ucznia z przynależnością do: subkultury,  organizacji dyskryminujących inne osoby,  obrażać zarówno w formie graficznej jak i tekstowej uczuć i przekonań innych osób.

3. Wymogi noszenia stroju szkolnego i wizerunku ucznia.

  1. Każdy uczeń zobowiązany jest do noszenia stroju szkolnego – codziennego i galowego.
  2. Strój codzienny obowiązuje we wszystkie dni tygodnia oprócz poniedziałku, który jest dniem kolorowym.
  3. Strój galowy noszony jest podczas ważnych uroczystości szkolnych, apeli, konkursów pozaszkolnych i wyjazdów zewnętrznych.
  4. Noszenie stroju wymagane jest przez cały czas pobytu dziecka w Szkole czyli  na wszystkich zajęciach lekcyjnych, na przerwach, zajęciach świetlicowych  i wyjściach  na zewnątrz Szkoły. Wyjątek stanowią lekcje wychowania fizycznego.
  5. Wszyscy nauczyciele w ciągu całego dnia zobowiązani są do kontroli noszenia stroju szkolnego oraz zwracania uwagi na odpowiedni wizerunek ucznia.
  6. Brak stroju szkolnego odnotowywany jest przez nauczycieli w dzienniku elektronicznym:
    dwukrotny brak stroju – ocena „bardzo dobra”
    czterokrotny brak stroju – ocena „dobra”.
  7. Wychowawca klasy ma obowiązek dbania o przestrzeganie regulaminu wizerunku ucznia i informowania na  bieżąco rodziców.
  8. W przypadku rażącego naruszenia zasad dotyczących wizerunku ucznia nauczyciel odnotowuje ten fakt w dzienniku klasowym, powiadamia wychowawcę klasy, a ten z kolei Rodziców ucznia.
  9. Niestosowanie się do zasad Regulaminu wizerunku ucznia skutkuje obniżeniem śródrocznej lub rocznej oceny zachowania o jeden stopień.
  10.  Noszenie przez ucznia niepełnego stroju galowego/codziennego jest równoznaczne z brakiem stroju.
  11. Rodzice zobowiązani są do podpisania codziennych sweterków inicjałami i numerem klasy dziecka.